Lista aktualności Lista aktualności

Dni morza 2018

W dniach 8-10 czerwca br. w Szczecinie miała miejsce impreza pn. „Dni Morza”. Z tej okazji do miasta zawitali turyści z całej Polski, Europy a nawet innych kontynentów. Organizatorzy zapewnili atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczestników biorących udział w wydarzeniu. Przygotowane zostały strefy tematyczne, a także stoiska z regionalnymi przysmakami.

W całej oprawie tematycznej wzięły również udział dwa nadleśnictwa:   Myślibórz oraz Drawno, które jako jedne z 23 nadleśnictw z całej Polski wdrażają projekt pilotażowy Leśne Gospodarstwa Węglowe realizowane przez  Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Polega on na przeprowadzeniu na wybranych obszarach leśnych działań gospodarczych, które przyczynią się do zwiększenia puli pochłanianego dwutlenku węgla przez lasy oraz wykazanie roli obszarów leśnych w łagodzeniu negatywnych skutków zmian  klimatycznych.

           Celem wystawionego stoiska było uświadomienie społeczeństwa na temat działań w gospodarce leśnej, których efektem będzie zwiększone pochłanianie CO2
w ekosystemach leśnych, jak również zagadnienia związane z gospodarką leśną obejmującą użytkowanie lasu (głównie produkcję drewna) oraz utrzymaniem trwałości drzewostanów w warunkach ich eksploatacji: hodowlę, ochronę, utrzymanie i powiększanie zasobów leśnych.

          Odwiedzający stoisko turyści  mieli możliwość wzięcia udziału
w przygotowanych przez leśników grach i zabawach o tematyce przyrodniczej m.in.: ułożyć leśne puzzle, rozpoznawać zwierzęta, rośliny i grzyby przedstawione na  tablicach edukacyjnych oraz zakręcić leśnym kołem wiedzy.

          Mamy nadzieję, że przedstawiony na stoisku obraz leśnictwa, jaki zapadł 
w świadomości odwiedzających  na długo pozostawi pozytywne wrażenia.