Lista aktualności Lista aktualności

Otwarte Powiatowe Mistrzostwa w Trójboju Obronnym Młodzieży Szkolnej w Myśliborzu

9 czerwca 2018 r. na terenie Lasku Wierzbnickiego w Myśliborzu odbyła się kolejna edycja Otwartych Powiatowych Mistrzostw w Trójboju Obronnym Młodzieży Szkolnej .

Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu UMiG Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2018 roku” oraz przy wsparciu Nadleśnictwa Myślibórz, które  ufundowało upominki rzeczowe w tym przepiękne albumy poświęcone bogactwu leśnej  flory i fauny.

            Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelanie do tarcz strzeleckich TS- 3 (KPN 10), strzelanie do tarcz uchylnych (ø 7 cm) oraz z rzutu granatem do określonego celu. Obejmowały one młodzież  szkół podstawowych , gimnazjalnych i średnich z terenu gminy oraz powiatu  i oceniane były w systemie  drużynowym i indywidualnym  osobno w każdej kategorii szkolnej. Były również dla organizatorów promocją osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary , medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.    

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów wywalczone trofea oraz ufundowane min. przez Nadleśnictwo Myślibórz upominki wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko - Prezes ZP LOK w Myśliborzu i  p. Andrzej Kowalski z Dębna.

          Zamykając Powiatowe Zawody w Trójboju Obronnym organizatorzy życzyli zawodniczkom i zawodnikom zdrowych, radosnych i co najważniejsze - bezpiecznych wakacji zwłaszcza na kąpieliskach i drogach publicznych.