Lista aktualności Lista aktualności

Targi Pracy i Edukacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu

W dniach 13-14 listopada 2018 r. odbyły się Targi Pracy i Edukacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu.

Głównym celem targów było:

  • zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkoły,
  • zbliżenie ich do środowiska pracodawców,
  • podniesienie świadomości w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących dalszego wyboru kierunku kształcenia i zawodu.

Targi są doskonałą okazją dla młodych ludzi do uzyskania wiadomości w zakresie zawodowym jak i edukacyjnym na temat ofert i usług jakie proponują uczestniczący na targach wystawcy reprezentowani przez: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślibórz, Powiatową Komendę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej jak również wiele innych lokalnych przedsiębiorców.

Główni adresaci targów to dzieci i młodzież, zwłaszcza ta część, która wkrótce będzie musiała samodzielnie podjąć decyzję o wyborze szkoły lub pracy.

Specyfikę pracy leśników można było poznać na stanowisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Myślibórz. Pracownicy Nadleśnictwa starali się przekazać zainteresowanym na czym polega praca leśników oraz jakie wymagania trzeba spełnić aby móc ubiegać się o pracę w Lasach Państwowych. Leśnik to zawód dla ludzi z charakterem i pasją, a także doskonale wykształconych i znających się na swej pracy.