Lista aktualności Lista aktualności

VII Powiatowy Konkursu Przyrodniczo-Łowiecki „Leśna przygoda”

7 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Baniach odbył się VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki „Leśna Przygoda” pod hasłem : ”Kynologia łowiecka”.

Celem tej wspólnej akcji myśliwych, leśników, nauczycieli i uczniów jest propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za las, rozwijanie u uczniów zainteresowań przyrodniczych, emocjonalnej więzi z przyrodą i wrażliwości na jej piękno.

W konkursie uczestniczyło 18 uczniów, reprezentujących gimnazja z Chojny, Gryfina, Mieszkowic, Gardna, Morynia  i Bań. Uczniowie musieli indywidualnie rozwiązać test zawierający 26  pytań, a następnie pracowali w 3-osobowych zespołach. Zadaniem każdego zespołu było rozpoznanie  gatunków grzybów, drzew i krzewów leśnych, oraz ras psów myśliwskich podczas prezentacji multimedialnej. W innych zadaniach uczniowie musieli wykazać się  znajomością  tradycji i gwary łowieckiej, budową zwierząt w gwarze łowieckiej,  a nawet powiedzeń ze zwierzętami.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani ciekawymi nagrodami – głównie był to sprzęt sportowy i turystyczny  -  ufundowanymi przez Starostwo w Gryfinie, Gminę Banie, Nadleśnictwo Myślibórz i Gryfino  oraz koła łowieckie  „Dziczy Las”, Nadodrzańskie  Koło Łowieckie w Szczecinie i  „Orlik”.